logo

Laserowy nieablacyjny zabieg frakcyjny

LASEROWY NIEABLACYJNY ZABIEG FRAKCYJNY W TECHNOLOGII ELOS

Nieablacyjny? - to znaczy, że w trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka.

Zabieg nieablacyjny jest wykonywany aplikatorem Motif IR™. Unikalny system punktowego nagrzewania skóry powoduje „zogniskowane" oddziaływanie na głębokości 1.5 - 2mm, dokładnie w obszarze, w którym powinna wystąpić stymulacja kolagenu. Efekt punktowego oddziaływania wysoką energią następuje w miejscach przecięcia promienia lasera i przepływu strumienia prądu RF. Dzięki wysokiej energii kolagen zostaje punktowo podgrzany. Obszar na którym został wykonany zabieg zawiera punkty nagrzane i nienagrzane. Odległość między nimi wynosi od 1-2mm. Fragmenty zdrowej tkanki pomiędzy nagrzanymi punktami powodują przyśpieszenie procesu regeneracji. Dzięki temu następuje stymulacja tworzenia nowego kolagenu w miejscach uszkodzenia, a tym samym regeneracja skóry.

22

W porównaniu z innymi laserami frakcyjnymi aplikator Motif IR™ fractional działa znacznie głębiej i nie powoduje uszkodzenia naskórka, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania przebarwień oraz powikłań pozabiegowych. Zabieg nieablacyjny jest wykonywany w oparciu o dwie procedury:

 • usuwania głębokich zmarszczek
 • odbudowy macierzy skóry - procedura „Texture Mode"

Różnica pomiędzy procedurami zabiegowymi polega na stopniu przegrzania kolagenu oraz obszarze działania. Podczas zabiegu usuwania głębokich zmarszczek aplikator działa na głębokości 2mm. Końcowa temperatura w punktach oddziaływania wynosi T > 600C i następuje silne niszczenie (denatruracja) kolagenu. Efektem jest skrócenie włókien kolagenowych i spłycenie zmarszczek. Zabieg wykonuje się tylko w miejscach głębokich zmarszczek.

23

Procedura Texture Mode jest przeznaczona dla obszarów skóry zawierających:

 • delikatne zmarszczki i pomarszczenia
 • zniszczoną strukturę i otwarte pory
 • blizny potrądzikowe
 • rozmyty rumień

Podczas zabiegu Texture Mode końcowa temperatura wynosi T < 600C. Następuje tylko silne przegrzanie kolagenu co powoduje ogólne wygładzenie powierzchni skóry (usunięcie porów i linii delikatnych zmarszczek, rozjaśnienie cery). Zabieg wykonuje się na całej twarzy.

Zabieg dobrze łączy się z innymi zabiegami w technologii ELOS, dużo zależy od problemu skóry i stopnia zaawansowania zmian dermatologicznych.

Efekty zabiegu:

 • efekty 0009 usuwanie zmarszczek
 • efekty 0010 usuwanie zmarszczek
 • efekty 0008 usuwanie zmarszczek