logo

 • rzesy1

Trwałe metodą 1:1

Nouveau Lashes Extension

to rewelacyjna technika przedłużania i zagęszczania rzęs, która utrzymuje się zgodnie z cyklem życia rzęsy. Kluczowym elementem tej techniki jest specjalny klej który po zaschnięciu nie twardnieje, lecz jest elastyczny i całkowicie bezpieczny dla naturalnych rzęs. Klej ten produkowany jest na terenie Unii Europejskiej.

Pytania i odpowiedzi:

Czym jest Nouveau Lashes?

Nouveau Lashes Extension to rewelacyjna technika przedłużania i zagęszczania rzęs, która utrzymuje się zgodnie z cyklem życia rzęsy. Kluczowym elementem tej techniki jest specjalny klej który po zaschnięciu nie twardnieje, lecz jest elastyczny i całkowicie bezpieczny dla naturalnych rzęs. Klej ten produkowany jest na terenie Unii Europejskiej.

Skąd wzięła się metoda Nouveau Lashes?

Z wschodniej Azji. Rzęsy Nouveau Lashes to materiał wyprodukowany z miękkich, naturalnie podkręconych, poliestrowo-jedwabnych włókien, zaprojektowanych w ten sposób, by po doklejeniu do naturalnych rzęs uzyskać całkowicie naturalny efekt.

Na czym polega technika Nouveau Lashes?

Nouveau Lashes są doklejane do naturalnych rzęs do momentu uzyskania oczekiwanego efektu – gęstych, dłuższych nawet o 50% rzęs, nadających wyrazistość oku. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość i sposób doklejania rzęs – nieodpowiedni jej dobór może spowodować efekt całkowicie odwrotny i klientom może się wydawać, że po aplikacji mają mniej rzęs niż przed zabiegiem. Dlatego szkolenie Nouveau Lashes, oraz samodzielne ćwiczenie są bardzo ważnym elementem gwarantującym uzyskanie spektakularnego i naturalnego efektu.

Jaka jest różnica pomiędzy Nouveau Lashes, a tradycyjnymi kępkami?

Tradycyjne kępki to zbiór 5-6 włókien, które przykleja się pomiędzy rzęsy oraz do skóry i pozostają na kilka dni Nouveau Lashes to pojedyncze włoski, które utrzymują się do 8 tygodni w zależności od cyklu życia rzęsy da nej osoby (przeciętny cykl to 90 dni). Długotrwałość efektu zależy też od ilości zaaplikowanych rzęs. Klient ka może utrzymywać efekt dzięki uzupełnieniom co 2 – 3 tygodnie.

Nouveau Lashes wyglądają identycznie jak naturalne rzęsy: budowa syntetycznego włókna odpowiada natu ralnej rzęsie, czyli zwęża się ku szczytowi i błyszczy się jak zdrowa rzęsa.

Czy Nouveau Lashes niszczą naturalne rzęsy?

Nie. Nouveau Lashes nie niszczą naturalnych rzęs pod warunkiem, że klientka o nie dba. Dlatego bardzo ważne jest, aby udzielić szczegółowych informacji odnośnie pielęgnacji (ulotka). Naturalne rzęsy mogą zostać uszkodzone jeżeli celowo zostaną wyrwane z Nouveau Lashes. W prawidłowo wykonanym zabiegu każda rzęsa zaaplikowana jest osobno oraz ma właściwie dobraną długość i grubość.

Czy zabieg doklejania Nouveau Lashes jest bolesny i jak długo trwa?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, co więcej jest postrzegany jako jeden z najbardziej relaksujących. Trwa do 3 godzin. Korekta zajmuje około godziny.

Komu nie zaleca się wykonania aplikacji Nouveau Lashes?

Nie poleca się wykonywanie zabiegu osobom nadpobudliwym, wykazującym brak cierpliwości, cierpiącym na brak włosów (rzęs), lub wykazującym inne medyczne przeciwwskazania.

Czy klej Nouveau Lashes jest bezpieczny?

Klej jest produktem europejskim, nie zawiera powodujących szkodliwe opary formaldehydów, posiada oceny bezpieczeństwa – COSHH Report, jest produktem farmaceutycznej jakości, został rozlegle badany i wyprodukowany specjalnie na potrzeby firmy Nouveau Lashes. Jest bezzapachowy, nie ma kontaktu ze skórą i nadaje się do stosowania przy wrażliwych oczach.

Jedyną substancją, która może uczulić jest klej na taśmie, która może służyć jako alternatywa zabezpieczenia dolnych rzęs w przypadku, kiedy żelowe płatki nie spełniają swojej roli.

Czy po wykonaniu zabiegu konieczna jest korekta?

Tak samo jak paznokcie, włosy, rzęsy rosną i mają swój cykl życia. Przeciętny cykl życia rzęsy to 90 dni. Zabieg przedłużania rzęs wykonuje się na rzęsach w średnim stadium życia rzęsy, które utrzymają się najdłużej. Pojedyncze rzęsy mogą pozostać na miejscu nawet przez 2 miesiące – by utrzymywał się efekt, tj. grubość oraz ilość zaaplikowanych rzęs – konieczna jest korekta. Zaleca się korektę co 2-3 tygodnie. Koszt korekty ustala się w zależności od ilości doklejanych rzęs.

Nouveau Lashes zaleca pierwszą korektę po kilku dniach, by zdecydować jak reagują naturalne rzęsy. Pamiętaj, że ilość możliwych do zaaplikowania rzęs uzależniona jest od ilości naturalnych rzęs. Im większa ilość zaaplikowanych rzęs, tym bardziej trwały efekt.

Czy można zakładać Nouveau Lashes na rzęsy po hennie lub po trwałej?

Nouveau Lashes mogą być aplikowane po hennie. Pod warunkiem, że rzęsy są suche. Po zakończonym zabiegu nie stosuje się henny. Rzęsy po trwałej są bardziej zakręcone niż syntetyczne włoski co uniemożliwia trwałe doklejenie Nouveau Lashes. Nie poleca się stosowania zabiegu po trwałej, przed ani po aplikacji.

Zabrania się stosowania zalotki lub trwałej na rzęsach po aplikacji Nouveau Lashes. Dopuszcza się stosowanie Nouveau Lashes po makijażu permanentnym, już po wygojeniu skóry.

Przeciwwskazania:

Nie poleca się wykonywanie zabiegu osobom nadpobudliwym, wykazującym brak cierpliwości, cierpiącym na brak włosów (rzęs), lub wykazującym inne medyczne przeciwwskazania. Proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Poniżej wskazujemy 5 głównych problemów dotyczących oczu oraz ogólnego stanu zdrowia pacjentki, które częściowo lub całkowicie mogą zdyskwalifikować do wykonania zabiegu zagęszczania Nouveau.

 • Zaćma

Zaćma to choroba oczu prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest też główną przyczyną ślepoty wśród wielu ludzi na całym świecie. Rozwój zaćmy u osoby dorosłej spowodowany jest starzeniem się oraz wystawianiem ciała na promienie słoneczne, paleniem tytoniu, ubogim odżywianiem, urazem oczu, chorobą ogólno- ustrojową i przyjmowaniem leków takich jak sterydy. Badania pokazują, że doustne przyjmowanie witaminy C spowalnia proces rozwoju zaćmy. Tak samo jak brudny czy zamglony obiektyw aparatu fotograficznego, który może zepsuć zdjęcie, tak mętność naturalnej soczewki oka może spowodować zamazany obraz. Osoby cierpiące na zaćmę często skarżą się na zamazany obraz z bliska, z daleka, lub obydwu. Może to przeszkadzać w wykonywaniu takich czynności jak prowadzenie samochodu czy czytanie. Pacjenci z tą przypadłością narzekają również na oślepiające światło, widzenie tęczowej obwódki wokół źródła światła i niedowidzenie kolorów.

Zaćma nie dyskwalifikuje klientki do zagęszczania rzęs Nouveau.

 • Zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek zwykle objawia się przekrwieniem spojówek, stanami ropnymi, wrażeniem ciała obcego pod powieką a czasami zbieraniem się wydzieliny w worku spojówkowym. Zapalenie spojówek nie narusza widzenia. Osoby dorosłe narażone są w mniejszym stopniu na infekcje gronkowca i paciorkowca. Jeśli infekcja jest poważna nie należy wykluczyć zapalenia spojówek przez bakterie gonokokowe. W przypadku dzieci bakteria zwana haemophilus influenca może być przyczynowa. To zakażenie bakteryjne nie jest powiązane z typową grypą, która jest z natury wirusowa. Noworodki z przypadłością zapalenia spojówek muszą być podzielone na te z zapaleniem spowodowanym bakteriami gonokoki i te zakażone drobnoustrojami chlamydia (choroby przenoszone droga płciową). Jednakże nie należy też wykluczyć bakterii gronkowca, paciorkowca i inne czynniki zakaźne.

W większości przypadków zapalenia spojówek u dzieci i dorosłych leczone jest miejscowymi antybiotykami wprowadzanymi bez hodowli bakterii. Jeśli okulista zdecyduje o wyborze hodowli bakterii, zwykle wprowadza się terapię antybiotykową. W dalszym etapie, jeśli to konieczne, może ulec zmianie leczenie, w zależności od wyników hodowli. Zapalenie spojówki wywołane bakterią gonokoki wymaga antybiotyków dożylnych lub domięśniowych jako dodatek do terapii miejscowej.

Zapalenie spojówek dyskwalifikuje do zagęszczania rzęs Nouveau.

 • Jaskra

Jaskra jest schorzeniem związanym z ciśnieniem panującym wewnątrz oka i charakteryzuje się niszczeniem włókna nerwu wzrokowego, co w konsekwencji powoduje utratę wzroku, początkowo zewnętrznie, ale potencjalnie doprowadza do ślepoty. Niestety jaskra jest schorzeniem zwykle bezobjawowym aż do całkowitego rozwinięcia się choroby. Schorzenie jakim jest jaskra nie jest pojedyncza chorobą, lecz skupiskiem wielu chorób z jednym ostatecznym urazem – uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Jaskra nie dyskwalifikuje klientki do zagęszczania rzęs Nouveau.

 • Retynopatia cukrzycowa

Retynopatia cukrzycowa jest jednym z głównych powodów ślepoty wśród Amerykanów poniżej 65 roku życia. Większości przypadków utraty wzroku można zapobiec poprzez właściwe badania i leczenie okulistyczne.

Retynopatia cukrzycowa nie dyskwalifikuje klienta do zagęszczania rzęs Nouveau.

 • Zespół suchego oka

Zespół suchego oka jest bardzo częstym przypadkiem. Przyczyna tej przypadłości jest zwykle niezrozumiała, ale okazuje się, ze istnieje zachwiana równowaga między ilościom produkowanych łez a ilościom łez wydalanych przez przewód nosowo-łzowy. Film łzowy składa się z trzech warstw: warstwy dolnej mucynowej, środkowej wodnej i zewnętrznej warstwy lipidowej. Te trzy składniki są bardzo istotne. Jeśli którejś z tych warstw cieczy łzowej jest mniej oko może cierpieć na tą dolegliwość. Ludzie cierpiący na zespół suchego oka zwykle skarżą się na kłucie, pieczenie, przekrwienie spojówek i łzawienie. Łzawienie może się wydać z początku niedorzeczne, ale można to wytłumaczyć tym, że suche oko może stać się podrażnione. Być może w ten sposób daje znak do zwiększenia produkcji łez. Ta odpowiedz jest fizjologicznym odpowiednikiem na obecność ciała obcego np. włos, który dostał się do oka. Łzawienie, które stało się objawowe zwykle pojawia się w wypadku, gdy łzy szybciej wyparują, np. w sytuacji, gdy znajdujemy się na dworze w czasie silnego wiatru. Ciepło, mała wilgotność i obecność dymu mogą pogłębiać ten problem.

Klientki, które cierpią na zespół suchego oka nie są odpowiednimi osobami do poddania się zabiegowi zagęszczania rzęs Nouveau, ponieważ muszą często używać kropli do oczu, które mogą oddziaływać na związki chemiczne. Problemem jest też poczucie dyskomfortu towarzyszące zespołowi suchego oka.

 • Trichotillomania

Jest to stan, którym klientka notorycznie wyrywa swoje włosy, nie wyłączając rzęs i brwi. Jeśli klientka cierpi na tą właśnie przypadłość może wyrywać również swoje rzęsy.

Klientki cierpiące na trichotillomanię nie są wskazane do przeprowadzenia zabiegu zagęszczania rzęs Nouveau.

 • Łuszczyca

Klienci borykający się z problemem łuszczycy mają bardzo suchą skórę charakteryzującą się łuszczeniem naskórka. Łuszczenie może sprawić, że skóra klientów dotkniętych łuszczycą stanie się bardziej wrażliwa, przez co zabieg staje się trudniejszy do przeprowadzenia. Nie proponujemy wykonywania zabiegu zagęszczania rzęs Nouveau osobom z łuszczycą.

 • Częste wypadanie włosów

Częste wypadanie włosów może wskazywać na chorobę. Ten stan wymaga zgody lekarza na założenie rzęs w przypadku,, gdy klientka jest przeciwna leczeniu. Jest to też zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami ze strony klientki.

 • Szkła kontaktowe

Szkła kontaktowe muszą być usunięte przed przystąpieniem do zabiegu.

 • Zaburzenia skórne

Od klientek cierpiących na jakiekolwiek stany zapalne skóry lub alergię wymaga się pisemnej zgody lekarza na przeprowadzenie zabiegu.